Ładuję…

MONTUJEMY WANNY W WARSZAWIE

Nasz serwis montuje wannę w stolicy z dojazdem do klienta, domu, mieszkania, apartamentu.
Kontakt

Ceny montażu wanny

Ceny montażu wanny. Ile kosztuje usługa montażu różnych typów wanny z podziałem na wielkość miejscowości.

Najdroższym elementem w remoncie domu jest często łazienka. Oczywiście zakres i standard pracy, a także często miejscowość, wpływają na wielkość wydatków. Cena specjalistycznych usług może różnić się w Warszawie i południowo-wschodniej Polsce. Różnice w cenach mogą sięgać nawet kilkunastu procent między poszczególnymi obszarami.

Zgłaszanie Awarii
+48 780 908 996 

Dodatkowo w ofercie naszej firmy posiadamy ponad 300 różnych usług oraz wykwalifikowanych serwisantów którzy naprawiają 7/24h, wymieniają, regenerują, serwisują sprzęt i świadczą dla was usługi budowlano remontowe, elektryki, hydrauliki, ślusarza, wymiany i naprawy bram i zamków tzw. złota rączka!

Doświadczenie: Lokalizacja Obsługiwana:Kontakt Bezpośredni
Elektryk Serwis Dom & Mieszkanie, Maszyny, Bramy, Drzwi, Naprawy SprzętówWarszawa oraz: Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Józefów 534 649 204
Elektryk Serwis Dom & Mieszkanie, Maszyny oraz serwisantWarszawa oraz: Nowy Dwór Mazowiecki, Serock, Nasielsk Legionowo, Łomianki, Marki696 697 992
Elektronik i Elektryk SamochodowyWarszawa Ursus, Ożarów Mazowiecki, Stare Babice, magdalenka Ochota, Lotnisko Chopina788 519 372
Elektryk Samochodowy i Sprzętów i Maszyn Fitness, Serwis AGD i RTV, Naprawy z dojazdem. Cała Warszawa Śródmieście, Mokotów, Wola, Praga, Żoliborz, Bielany Żerań +70km poza Warszawę!791 947 108

Warto wiedzieć, na jakie wydatki się przygotować, jeśli planujesz wymianę wanny na nową i chcesz powierzyć montaż fachowcowi. W tym artykule dowiesz się, ile kosztuje montaż wanny i co wpływa na cenę usługi. Warto pamiętać, że podane ceny są tylko szacunkowe. Jeśli chcesz uzyskać wycenę konkretnej lokalnej firmy, musisz bezpośrednio skontaktować się z wykonawcą.

Cena usługi montażu wanny jest ściśle powiązana z ilością pracy potrzebnej do wykonania.

Ceny montażu wanny. Ile kosztuje usługa montażu różnych typów wanny z podziałem na wielkość miejscowości.
Ceny montażu wanny. Ile kosztuje usługa montażu różnych typów wanny z podziałem na wielkość miejscowości.

Zakres prac jest głównym czynnikiem wpływającym na wycenę usługi, więc zanim zdecydujecie się na współpracę z danym profesjonalistą (bo np. zaproponował on najniższą cenę), poinformuj go o zakresie pracy, którą potrzebujecie lub poproś go o dokładne określenie.

Czynniki zwiększające koszty

Montaż wanny może oznaczać zmianę instalacji wodno-kanalizacyjnej lub obudowę kafelkami, jeśli np. chcesz zmienić jej położenie. Z pewnością koszty prac wzrosną w wyniku zmiany lokalizacji punktów wodno-kanalizacyjnych.

Koszt cennikowy obejmuje wyłącznie podstawową wersję usługi.

W swoich cennikach firmy remontowe zwykle określają koszty montażu wanny standardowych rozmiarów bez obudowy kafelkami, uzupełniania ubytków w ścianach, malowania elementów ścian lub zakupu niezbędnych materiałów. Należy zwrócić uwagę, czy podawana w cenniku cena jest ceną bez VAT (8%), czy też jest ceną netto.

Ostateczna cena montażu wanny zależy od wielu czynników.

W jakie elementy może składać się wycena montażu wanny?

Podejście wodno-kanalizacyjne do wanny kosztuje 100-200 zł za sztukę (dotyczy całego podejścia z rurami przy typowym stopniu złożoności prac).

Rury wodne i kanalizacyjne kosztują od 3 do 7 zł za metr kwadratowy, co daje łączną kwotę około 30 do 50 zł.

Montaż wanny kosztuje około 200 zł, co waha się od około 166 zł w woj. lubelskim do około 231 zł w woj. mazowieckim.

Obudowa wanny bez płytek kosztuje około 300-500 zł.

Wkładanie płytek do wanny i obmurowanie kosztuje około 250-500 zł.

Wykonanie półki przy wannie kosztuje 100 zł za sztukę.

Jedną z usług jest montaż baterii.

Oczywiście wycena może również obejmować inne, indywidualnie ustalone działania. Należy pamiętać, że armatura do strefy wannowej jest niezbędna. Bateria wannowa może kosztować nawet 300 zł za montaż, w zależności od rodzaju.

Ceny montażu wanny. Ile kosztuje usługa montażu różnych typów wanny z podziałem na wielkość miejscowości.
Ceny montażu wanny. Ile kosztuje usługa montażu różnych typów wanny z podziałem na wielkość miejscowości.

Montaż wanny to nie wszystko; musisz podłączyć baterie.

Cena montażu wanny w zależności od jej typu

Firmy oferujące usługi hydrauliczne (instalacyjne) prawie nigdy nie rozróżniają cen za montaż wanny zgodnie z jej typem lub kształtem (wanna wolnostojąca, prostokątna, narożna, asymetryczna itp.). W związku z tym, że każde zlecenie jest wyjątkowe, wymagana jest indywidualna wycena. Ponadto ceny, które są zamieszczane, zwykle są opatrzone klauzulą, że ceny te nie stanowią ofert w rozumieniu kodeksu cywilnego. Sprawdźmy, czy rodzaj wanny wpływa na koszt usługi instalacyjnej.

Koszt instalacji wanny wolnostojącej

Nawet mała łazienka może zostać przekształcona w prywatny salon kąpielowy z wanną wolnostojącą. Często decydujemy się na jej ustawienie w nietypowym miejscu, np. na samym środku łazienki, co w starym budownictwie może oznaczać konieczny remont. Dzieje się tak, ponieważ stanowi prawdziwą ozdobę pomieszczenia.

Koszt montażu wanny wolnostojącej zależy przede wszystkim od ilości prac, które należy wykonać, aby prawidłowo zainstalować urządzenie. Należy wykonać i przygotować przyłącza wodne i kanalizacyjne, upewnić się, że wanna jest odpowiednio ustawiona i wypoziomowana, a także podłączyć baterię. Niektórzy inwestorzy decydują się na wykonanie schodów i podwyższenia, aby podkreślić „salonowy” charakter pomieszczenia i lepiej wyeksponować wannę. W przypadku montażu nowego urządzenia bez demontażu starego zapłacimy mniej. Średni koszt montażu wanny waha się od 166 zł do 231 zł.

Koszt montażu wanny wolnostojącej zależy od ilości prac, które muszą zostać wykonane.

Koszt montażu prostokątnej wanny

Cena montażu tradycyjnej wanny prostokątnej nie różni się znacząco od cen montażu innych typów i kształtów wanien, i waha się od 166 zł do 231 zł. Stawki są nieco wyższe (średnio +20 %) w przypadku montażu wanny z hydromasażem. Wycena prac fachowca może obejmować:

montaż wanny, montaż armatury i obmurowanie (usługa ta jest tańsza niż montaż półokrągłej wanny).

W sumie zapłacimy około 400-450 zł za wykonanie zabudowy i podłączenie wanny prostokątnej.

Koszt montażu narożnej wanny

Nawet w małych i nieustawnych łazienkach wanny narożne pozwalają zagospodarować narożniki w efektywny i praktyczny sposób. Zwykle są szersze od innych rodzajów wanien i mają siedziska. Mogą mieć różne rozmiary i kształty. Modele trójkątne, pięciokątne, sześciokątne, półokrągłe i symetryczne są dostępne.

Koszt montażu wanny narożnej, w przeciwieństwie do klasycznego modelu prostokątnego, waha się od 190 zł do 265 zł. Wyposażenie takiej wanny w płytki i obmurowanie jest z pewnością droższe, kosztując około 350-500 zł. Często klienci, którzy kupują narożne wanieny, chcą je podwyższyć, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Ceny montażu wanny. Ile kosztuje usługa montażu różnych typów wanny z podziałem na wielkość miejscowości.

Koszt montażu asymetrycznej wanny

Na ogół wanny asymetryczne mają większą przestrzeń niż modele klasyczne. Uwagę przyciągają ich wyjątkowe kształty. W związku z tym, że wanna asymetryczna będzie kosztować tyle samo, co wanna narožna, czyli od 190 zł do 265 zł.

Obudowa wanny to dodatkowy koszt.

Obudowa wanny to dodatkowy koszt.

Typ wanny

Koszt montażu wanny

Koszt montażu obudowy i akcesoriów

Montaż Wolnostojąca wanna

Między 166 zł a 231 zł

400–450 zł

Prostokątna wanna

Między 166 zł a 231 zł

400–450 zł

Wandy narożne

190–265 zł

350-500 zł

Asymetryczna energia

190–265 zł

350-500 zł

Tabela przedstawiająca koszty montażu różnych rodzajów wanny

Cena montażu wanny w zależności od miejscowości

Można zauważyć różnice w cenach montażu wanien między województwami i poszczególnymi miastami. Mazowsze ma największe różnice w cenach między regionami.

Duże miasta: W miastach wojewódzkich za montaż wanny zwykle zapłacimy o 5-10% więcej niż w mniejszych miastach i na obszarach wiejskich, ale nie jest to regułą. Warszawa oferuje najwyższe ceny w całej Polsce. Za montaż wanny w stolicy zapłacimy średnio 231 zł brutto.

Za montaż wanny w Warszawie zapłacimy najwięcej.

Małe miejscowości: Jedynie w woj. mazowieckim istnieje wyraźna różnica w cenach montażu wanny między mniejszymi miasteczkami a dużymi miastami. Nie ma istotnych różnic w pozostałych województwach.

Cena montażu wanny nie zawsze wzrasta wraz z wielkością miasta we wszystkich województwach. Cena nie ma znaczenia poza Mazowszem. Na obszarach wiejskich problemem może być dojazd specjalisty, co może wymagać uwzględnienia w wycenie elementów takich jak koszty transportu.

Ile zapłacę ostatecznie za montaż wanny?

Montujemy Wannę w Domu lub Mieszkaniu
Montujemy Wannę w Domu lub Mieszkaniu

Ceny montażu wanny. Ile kosztuje usługa montażu różnych typów wanny z podziałem na wielkość miejscowości.

W większości przypadków ostateczną cenę montażu wanny dowiemy się po wizycie specjalisty w naszym domu, aby zapoznać się z montowanym urządzeniem, specyfikacjami technicznymi łazienki i naszymi indywidualnymi preferencjami. W początkowej rozmowie telefonicznej zwykle dowiemy się tylko o przedziale cenowym lub maksymalnej cenie.

Ceny montażu wanny od 200 zł do 1800 zł Warszawa i okolice! Skutecznie i tanio montujemy wannę z dojazdem do klienta.

3 thoughts on “Ceny montażu wanny

Dodaj komentarz

Zadzwoń!